DOLAR: 3.54 TL
EURO: 4.14 TL

AZERBAYCAN’A GEBE DÜVE İHRACATI

3 yıl önce
2.222 kez görüntülendi

AZERBAYCAN’A GEBE DÜVE İHRACATI

Kırklareli’de yetiştirilen 81 baş “Siyah Alaca-Holstein” ırkı gebe düve Azerbaycan’a ihraç edildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin, ihracat dolayısıyla Gebe Düve Yetiştirme Merkezinde düzenlediği törende, Trakya bölgesini sadece Anadolu’ya değil, diğer ülkelere de düve temin edecek bir düzeye getirmek istediklerini söyledi.

.
Trakya’daki üreticilerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının politikalarına uygun davrandığını belirten Kayhan, Trakya bölgesine özgü projelerin devam edeceğini vurguladı.
Kayhan, Trakya’nın Türkiye hayvancılığı için fırsat bir bölge olduğunu söyledi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, hayvancılığı ekonomik bir nitelik olarak tanımladığını, hem girdi analizini hem de ürün analizini son derece rasyonel şekilde inceleyerek buna paralel bir destek politikası izlediğini belirten Kayhan, “Trakya’nın burada da önemli bir potansiyel olduğunu görüyoruz” dedi.

.
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin Özden de, Azerbaycan’a gebe düve göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Türkiye’de sığır ırkı ıslahı konusunda yıllardır süren çalışmaların meyvesinin bugün alınmaya başlandığını vurgulayan Özden, bu tür ihracatlarla Türkiye ekonomisine katkı sağlanacağını dile getirdi.
Konuşmaların ardından, 81 baş “Siyah Alaca-Holstein” ırkı gebe düve, Azerbaycan’a gönderilmek üzere tırlara yüklendi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık